Günümüzde, insanlar barındıkları ikamet ettikleri, evleri, apartmanları, villaları kısaca gayrimenkullerin güzel görünmesini, estetik olmasını isterler, günümüzde de klasik ferforje anlayışına binayen daha modern tasarımlar daha özelleştirilmiş tasarımlar meydana getirmek mümkündür.

Peki bu nasıl oluyor, CNC Metal Lazer Kesim Makineleri ile bu işlemler daha kolay daha ekonomik daha kaliteli bir hale gelmiştir.

Cnc Metal Lazer Kesim Makinaları ile yapılan, ferforje tasarımlar öncelikle ölçüler belirlendikten sonra CAD ortamında (Bilgisayar Ortamında) çizimleri ve tasarımları gerçekleştirilir. Daha sonra Gerçekleştirilen Tasarımlar Kullanıcın Onay verilmesi ile cnc metal lazer kesim makinaları ile kesim işlemine başlanır..

  • Kesime Lazer Kesim Ferforje ürünleri lazer kesim makinaları sayesinde zamandan kazandırır.
  • Ölçülerde sapma veya kaçma gibi durumlar mevcut olmaz.
  • Çapaksız ve Cürufsuz bir kesim meydana gelir. Tabiri yerinde ise jilet gibi bir kesim meydana gelir.

FERFORJE NEDİR?


Ferforje Kullanım Alanları
 oldukça geniştir. Ferforje, dövme demir demektir. Fransızca “Fer forge” kelimesinin Türkçe karşığı dövme demir anlamına gelmektedir. Demir varoluşundan günümüze kadar birçok farklı alanda kullanılmıştır. Ortaçağda insan demirin sanatsal yönünü keşfederek soğuk olan demiri ateşle ısıtarak sanata dönüştürmüştür. Ferforjelerin sıklıkla tercih edilmesinin ana sebebi dayanıklı ve estetik açıdan göze hitap etmesidir. Ferforjenin alternatifi konusunda ise cevap lazer kesim ferforjedir diyebiliriz.   

Ferforje Kullanım Alanları 

  • genellikle pencere korkuluğu,
  • merdiven korkuluğu,
  • bahçe korkuluğu,
  • bahçe kapısı,
  • balkon korkuluğu ve balkon kapısı

gibi birçok alanda kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

CNC METAL LAZER KESİM FERFORJE TASARIMLARI

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte sanatsal bakış açısıyla dekoratif dokunuşlar ile ferforjeler yerini almış bulunmaktadır.  Ferforje Yıllarca iç ve dış dekorasyonda çeşitli alanlarda kullanılmıştır. Dekorasyonunuz ve güvenliğiniz için ferforje malzeme kullanmaktan çekinmeyin. Sektörde önde gelen firmamızın sizler için tasarladığı tasarımları inceleyerek iç ve dış mekanlarınız için alternatifler oluşturabilirsiniz. Yada kendi ölçülerinizi vererek tamamen size özel imalatlar tercih edebilirisiniz. Yine aynı şekilde iç mekanlarda merdiven korkulukları, çeşitli aksesuarlar ile yaşam alanınızı estetik bir sağlayabilirisiniz. Dış mekanlarınız için bahçe kapısı, kış bahçesi yada kamelya ile yaşam alanınızı daha konforlu hale getirebilirisiniz.  Unutulmaması gereken en önemli nokta ise yaptırdığınız ferforje ne kadar estetik ve konforlu gözükse de iyi yapılmamış kaynaklama bütün konforunuzu alt üst edecektir. Bu sebeple de ferforje kaynağını ustasına yaptırmak en doğrusu olacaktır.

Kaynağın düzgün yapılması için iki parça arası tamamen doldurulmalı ve boşluk oluşturulmadan kaynak yapılmalıdır. Kaynak bir seferde ve ara vermeden yapılmalıdır.  Bu ve buna benzer sorunlarla karşılaşmamak için ferforje kaynak konusunda uzman işini hakkıyla yapabilecek firmalarla çalışmak en doğrusu olacaktır. 

FERFORJE TASARIMLARIMIZ

İLETİŞİME GEÇİN FİYAT ALIN!

FERFORJELER HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.

DOSYA YÜKLEME MERKEZİ

TASARIMLARINIZI BİZE GÖNDERİN DOSYA YÜKLEME MERKEzİ